O firmie

SZANOWNI PAŃSTWO!
 

Od samego początku wiedziałem, że chcę szkolić i doradzać wyłącznie w oparciu o najnowszą wiedzę pozyskiwaną na bieżąco z bardzo różnych źródeł takich jak: krajowa i zagraniczna literatura fachowa, konferencje branżowe, szkolenia i kursy doskonalące, Internet (m.in. YouTube, LinkedIn), inspirujące spotkania z ludźmi sukcesu (np. w grupie „Sales Angels”) itp. Dziś, po ponad 20 latach działalności szkoleniowo-doradczej, mogę śmiało powiedzieć, że nadal „jestem na bieżąco”.

Ostatnio pozostaję pod ogromnym wrażeniem tzw. neuronauk, które, dzięki, stosowanym głównie w celach medycznych, technikom obrazowania, pozwalają na obserwowanie pracy mózgu w czasie rzeczywistym. Doczekaliśmy się wreszcie czasów, gdy można jednoznacznie zweryfikować różne teorie i hipotezy formułowane na przestrzeni lat. Teraz już wiemy, co działa a co nie w takich dziedzinach jak edukacja, zarządzanie czy marketing (tzw. neuromarketing). Od kilku lat jestem wielkim fanem Friederike Fabritius, neuropsychologa, współautorki bestsellerowej książki pt. „The leading brain”, specjalistki od tzw. neuroprzekaźników oraz ich wpływu na to, jacy jesteśmy i jak postępujemy w różnych sytuacjach. Podziwiam ją nie tylko za to, że w tak spektakularny sposób łączy badania naukowe z doradztwem dla prawdziwego biznesu (firma konsultingowa „Munich Leadership Group”), ale również za  to, że pozostaje przy tym normalną, bardzo otwartą i przesympatyczną osobą.Firma w pigułce:
 
  • Założyciel firmy: Dariusz Wiśniewski, doświadczony trener-praktyk biznesu, konsultant i coach.
  • Nazwa firmy powstała od imion dwóch osób, Miltona Ericksona oraz Dale’a Carnegie, których życie i praca stały się inspiracją dla założyciela firmy.
  • Data rozpoczęcie działalności: 1 lipca 1999 r.
  • Teren działania: cała Polska (+ czasami nieco dalej)
  • Języki, w których pracujemy z klientami: polski, niemiecki, angielski.
  • Liczba obsłużonych klientów (firm polskich i zagranicznych): ponad 150.
  • Liczba zrealizowanych projektów szkoleniowych i doradczych: około 470.