Milton & Dale Milton & Dale

Notka biograficzna założyciela firmy MILTON & DALE

Dariusz Wiśniewski – założyciel firmy MILTON & DALE, niezależny trener, coach i doradca biznesowy, certyfikowany asesor w zakresie metodologii ośrodka oceny i rozwoju kadr pracowniczych - Assessment & Development Centre (IBD Business School Warszawa / dawniej IRB); absolwent Uniwersytetu Łódzkiego (filologia germańska), Uniwersytetu Gdańskiego (handel zagraniczny i marketing – studia podyplomowe) oraz Wyższej Szkoły Bankowej (doradztwo zawodowe i coaching kariery – studia podyplomowe); były pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; w latach 1992-1999 pracownik firm Benckiser SA (obecnie Reckitt-Benckiser SA) a następnie Elbrewery Co. Ltd. (obecnie część Grupy Żywiec SA / Heineken Group) – w ciągu 8 lat pracy w działach sprzedaży i marketingu międzynarodowych korporacji przebył ścieżkę kariery począwszy od przedstawiciela handlowego aż po managera samodzielnych działów w warszawskich centralach obu firm: sprzedawał, kupował, negocjował, współpracował z największymi sieciowymi agencjami reklamowymi, odpowiadał za ogólnopolskie programy oraz działania aktywizujące sprzedaż, był również wewnętrznym trenerem i konsultantem firmy ds. szkoleń; na przełomie 1998/99 współpracował jako lektor-wykładowca z „Instytutem Businessmana” w Warszawie (m.in. wydawca czasopisma „Businessman Magazine”), w późniejszym okresie pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Agencji Reklamowej Graf Sp. z o.o. w Toruniu.

W 1999 roku Dariusz Wiśniewski założył firmę szkoleniowo-doradczą, którą nazwał MILTON & DALE na cześć Miltona Ericksona (za jego geniusz i charyzmę) oraz Dale’a Carnegie (za wizję oraz determinację w dążeniu do jej realizacji); w swojej firmie jest nie tylko osobą zarządzającą, ale przede wszystkim aktywnym trenerem, coachem oraz konsultantem; przez cały czas sam rozwija się i szkoli u najlepszych wykładowców i trenerów z Polski, Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii - jest m.in. absolwentem i licencjonowanym ambasadorem najstarszej w Europie, brytyjskiej szkoły coachingu „Noble Manhattan Coaching” Gerarda O’Donovana.

W 2005 roku Dariusz Wiśniewski, za swoją działalność szkoleniowo-doradczą, został uhonorowany wpisem jego biogramu do encyklopedii „Who is who w Polsce” – szwajcarskiego leksykonu zawierającego zbiór biografii osobistości z różnych dziedzin życia publicznego, gospodarki, polityki, nauki, kultury i sztuki.
 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.